Nagyon fontos, hogy indul reggel a napunk. Rendszeres, átgondolt nyugodt készülődéssel, vagy ideges kapkodással. Az első félóra meghatározhatja egész napunk hangulatát.
Nálam így indul a nap: Megszoktam, hogy reggel hatkor ébredek. Örömmel állapítom meg, hogy most már világos van, nem úgy, mint egy hónappal korábban. Mielőtt felkelek, végig gondolom napi teendőimet. Milyen nap van ma? Mit is terveztem mára? Aztán a biztonság kedvéért megnézem a naptárban lévő bejegyzéseket, hánykor, hová fogok elmenni. Mert minden nap megyek valahová. Megfogadtam, hogy egyetlen nap sem telhet el anélkül, hogy - időjárástól függetlenűl - ki ne mennék a házból.
Zokni, köntös, ablaknyitás, és kezdődik a jóga. E nélkül el sem tudnám kezdeni a napot. Az öt tibeti huszonegyszer, fejenállás, hosszúnyújtás, nauli, majd súlyzós kar-torna. Mikor a jógát befejeztem, mindenhol kiszellőztetek, beágyazok, előkészítem a reggelit, és irány a fürdőszoba. A napi zuhanyozást részesítem előnyben. - Kádban csak akkor fürdöm, ha időnként kényeztetni akarom magam. Illatos habos víz, gyertyafény, zene, relaxáció, meditáció. - Zuhanyozás után bőrtipusnak megfelelő testápoló használata, majd öltözés, reggelizés következik. Egy kis tájékozódáshoz, rádió hallgatás, újság olvasás. Még felsöpröm a konyhát, előszobát, és a lakás is, én is készen vagyok. Kezdődhet a nap. Hálaérzés tölt el, hogy ezekhez a tevékenységekhez megkaptam a lehetőséget, a segítséget, a szükséges erőt, tudást, testi-lelki energiát. Jól érzem magam. Ez is egy jó nap lesz!
2011. 03.12. Z.Marika
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.